Tartu Loomemajanduskeskus tähistab 10.-12. oktoobrini Tartu ettevõtlusnädala raames oma 10. sünnipäeva. Kolmel päeva leiavad loomemajanduskeskuse ruumides aset põnevad sündmused.
PROGRAMM
Neljapäev, 10. oktoober
18.00 – 22.00 Tartu noore kunsti oksjon
Tartu Loomemajanduskeskus, Kalevi 17 konverentsisaal
Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel juba 2009. aastast. See on ainulaadne noorte kunstnike loomingu tutvustamisele pühendunud kunstioksjon Eestis. Oksjonil esitletakse nii uusi loojaid kui noori professionaalseid kunstnikke. Oksjoni eesmärgiks on pakkuda põnevat ja head kunsti nii esmasele kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.
Tartu noore kunsti oksjoni töödega saate tutvuda aadressil: https://www.noorkunst.ee/kataloog
Teoseid saate näha kohvikus Spargel, Kalevi 13 (E-K 11-21.30) ja aadressil Kalevi 17 (E-K 9-17).
Teostele saab panuseid teha juba täna Osta.ee keskkonnas: https://www.osta.ee/kategooria/tartu-kunstioksjon
Palume kohale tulla varem, sest pakkumistega alustame täpselt kell 18.15. Telefoni teel pakkumise tegemiseks palun kirjutada aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Oksjonile saab registreerida aadressil http://www.noorkunst.ee/ostjale
Reede, 11. oktoober
13.00 -15.00 loomemajanduse seminar "X Factor" (inglise keeles)
Loomemajanduse seminar „X Factor“ on pühendatud sellele „salapärasele miskile“, x-faktorile, mis peidab end loomingus. Koos inspireerivate esinejatega LMK uutest prioriteetsetest valdkondadest, milleks on etenduskunstid, film ja muusika, otsime x-faktorit, mis viiks loojaid ja ettevõtjaid uute ja rahvusvaheliste horisontideni.
Seminar toimub koostöös Ajujahiga.
13.00 Lavastaja ja näitleja Jarmo Reha ning muusik Liis Ring otsivad x-faktorit etenduskunstidest erinevates kultuuriruumides. Nad jagavad oma kogemust lavastuse „Elagu elu, mis põletab rinda“ (lavastajad Armel Roussel Belgiast ja Jarmo Reha) loomisprotsessist, mis leidis aset Jaapanis, Indias ja Senegalis. Esietendus toimus 11. septembril 2019 Vabal Laval. Lavastus on kutsutud erinevatele rahvusvahelistele festivalidele.
13.30 Filmihelilooja Mihkel Zilmer kõneleb teemal „Helimaailmad: filmimuusika loomine, mis lisab narratiivile uue dimensiooni ja muudab filmikogemuse kaasahaaravaks“.
Mihkel Zilmer jagab oma kogemust Tanel Toomi „Tõe ja õiguse“ filmimuusika loomisel ning samuti tutvustab põgusalt muusika loomist taani-belgia-eesti kaasproduktsioonile „Erna on sõjas“ (režissöör Henrik Ruben Genz), mille võtted toimusid augustis ja septembris Tartu Filmifondi toel Tartus ja Tartumaal. Zilmer on olnud seotud enam kui 70 filmiprojektiga, peamiselt Madalmaades.
14.00 Noor ettevõtja Neveli Niit avab iduettevõtte Ridline loomise tagamaid – kuidas leida loomevaldkonnas üles hea start-up idee ehk mis on x-faktor iduettevõtluses?
Ridline on tarkvara, mis muudab festivali- ja kontserdikorraldaja suhtluse artistidega sujuvaks.
Neveli kirjeldab ennast eelkõige kui ettevõtliku mõtlemise, teaduse ning loovuse sümbioosi eestvedajat. Ta on õppinud nii audiovisuaalset meediat lõpetades Balti Filmi- ja Meediakooli kui ka teenuste turundamist ja juhtimist lõpetades TalTechi.
14.30 Briti kultuuriajakirjanik Jude Cowan Montague otsib x-faktorit rahvusvahelises muusikatööstuses.
Jude Cowan Montague on briti kunstnik, kirjanik, poeet ja meediaajakirjanik. Montague´l on doktorikraadi Londoni Ülikooli Birbecki kolledžist filmiajaloo ja visuaalmeedia alal. Ta juhib raadiojaamas Resonance FM saadet nimega News Agents, samuti on ta Facebook`i foorumi Womens Composers Collective üks põhilisi eestvedajaid. Montague kirjutab regulaarselt artikleid erinevatele väljaannetele nagu näiteks Times Literary Supplement, The Quietus, The London Magazine ja Artlust. Varem on ta töötanud üle kümne aasta uudisteagentuuri Reuters heaks. 2011. aastal ilmus tal luulekogu For the Messengers ning üle kõige meeldib talle mängida vintage elektriorelit – 2018. aastal ilmus tal LP pealkirjaga Hammond Hits.
Esineja on kutsutud Tartusse koostöös Ahto Külveti ja Psühhoteegiga.
Laupäev, 12. oktoober
16.00 - 24.00 Psühhodisko VI rahvusvaheline konverents „Celluloid Music“ ja kontserdid Psühhodisko VI rahvusvaheline konverents „Celluloid Music“ on pühendatud filmimuusikale vinüülil ja tselluloidil. Toimuvad muusikalised loengud filmimuusika eripärast ja Eesti filmimuusikast, samuti avatakse näitus vinüülplaatide kujundustest.
“Celluloid Music” toimub Psühhodisko vennaskonna ja Tartu Loomemajanduskeskuse koostöös.
16.00 näituse avamine vinüülplaatide kujundustest, Kalevi 13
18.00 – 20.00 Muusikalised loengud, Kalevi 17
18.00 Jussi Kantonen (Soome) "Audiovisual landscape of the giallo film".
Jussi Kantoneni ettekanne on pühendatud giallo-filmide audiovisuaalsetele maastikele. Giallo-filmideks kutsutakse Itaalias varastel '70ndatel filmitud mõrvatrillereid. Loeng on inglise keeles.
19.00 Olav Ehala - "Olav Ehala isiklik kogemus filmimuusika loomisel"
Olav Ehala on üle 50 filmimuusika autor, saanud joonis- ja nukufilmide ("Aeg maha", "Eine murul", "Ärasõit", "Papa Carlo teater", "Hotell E") muusika eest rahvusvahelisi auhindu. Ta on loonud muusikat ka filmidele ja lavastustele.
21.00 filmiprogramm „Film ja muusika“ 16mm tselluloidilt, Kalevi 17
Projektsionist Paavo Mardi teeb sissejuhatuse filmiprogrammi ja projektsioonitehnikasse:
- „Eine murul“ (1987, Priit Pärn, muusika Olav Ehala)
- „Võidusõit“ (1984 Kaarel Kurismaa, muusika Tõnu Naissoo)
- „Suur Tõll“ (1980, Rein Raamat, muusika Lepo Sumera)
22.00 – 02.00 DJ ja vinüülimuusika programm, Kalevi 13, kohvik Spargel
22.00 – 00.00 Celluloid music on vinyl: erotica to horror - DJ Jussi Kantonen
00.00 – 02.00 Psühhodisko: filmimuusika eri - DJd Ahto Külvet ja Andreas McKeough