FOTO: Maria Kilk
sTARTUp Day läks Tartu Loomemajanduskeskuse jaoks igati korda! Aitäh korraldajatele, meie super tiimile, kõigile disaineritele, aruteludes osalejatele ja külalistele, kes festivalile jõudsid ning meie sündmustest osa said.
Paneeldiskussioonis "Dress for Success: Estonian Fashion and Corporate Branding" arutlesid korporatiivmoe üle nii disainerid, turundajad kui ka disaini tellijad: Xenia Joost, Andres Kuusik, Ermo Tikk, Key Külaots ja Susanna Peters.
Tartu Loomemajanduskeskuse inkubant Susanna Peters esitles moeetendust, mis tutvustas Susanna nägemust Tartu 2024 ja sTARTUp Day korporatiivsest rõivadisainist.
Tartu Loomemajanduskeskuse poolt korraldatud pitchingvõistluse CREATIVE INDUSTRIES PITCHING COMPETITION @sTARTUp Day peaauhinna andis välja LMK juht Külli Hansen sTARTUp Day finaalis ning 2000-eurose rahalise arengutoetuse võitis KIUD - ettevõtte, mis toodab tekstiilijääkidest ringluspakendeid.
Tallinna Loomeinkubaatori auhinna, 3 koolitust ja 3 tundi mentorlust inkubatsiooniprogrammist, sai ettevõte Immersive solutions, mis loob ettevõtetele omanäolisi visuaale ja esitlusi.
Loov Eesti andis välja kolm kohta Creative Business Cup Eesti 2024 finaalvõistlustele ja need pälvisid:
- Ettevõte KIUD, mis toodab purustatud tekstiilijäätmetest ringluspakendeid
- Uitama, mis loob platvormi, kus kohtuvad lastega pered ja ettevõtted, mis pakuvad vaba aja veetmise võimalusi looduses
- Rahu Care, mis arendab ja toodab innovaatilisi ja loodussõbralikke juukseehooldustooteid
Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakond andis auhinnana välja 2 piletit üritusele Latitude59 ning selle pälvis KOIT, mis on õppeplatvorm programmeerimise õpetamiseks gümnaasiuminoortele ja tudengitele.
Ettevõtete tugiorganisatsioon ENVOLVE Entrepreneurship pani auhinnaks välja 10 tundi metorlust ja nõustamist rahvusvahelistele turgudele sisenemisel ning selle võitis AudioCat. Audio Cat loob audiomänge nägemispuuetega inimestele.
sTARTUp Day raames toimus ka Tartu loomemajanduskeskuse ja kahe välispartneri – Envolve Entrepreneurship Kreekast ja IED Hispaaniast – ühise projekti „Hack that Fashion“ lõpuseminar "HackThatFashion: Technology, Sustainability, Innovation". Seminari avas Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen ning seda juhtis David Barnaby Laphof IED-st. Oma mõtteid disaini, moedisiani ja disaini ekspordi võimalikkusest jagasid Xenia Joost, Eva Leemet ja Christina Skoubridou. Seminaril tutvustati projekti väljundeid ja tööriistu moeloojatele ning räägiti nii jätkusuutlikkusest moes kui ka digitaalse moe tulevikust.
Tartu Loomemajanduskeskuse demoala osutus väga populaarseks. Seekord olid demoalal esitletud need inkubatsiooniprogrammi ettevõtted, kes pakuvad koropratiivset disaini ettevõtetele.
Kohal olid disainerid: