REGISTREERUMINE KOOLITUSELE ON LÕPPENUD!

Soovijatel on võimalus registreeruda ootejärjekorda juhuks, kui keegi välja langeb või toimub uus koolitus. Palun saata vastav kiri aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. 

Õppekava rühm:
Turundus ja reklaam

Koolituse nimi:
Kuidas kirjutada kultuuri ja loomemajanduse valdkonna projektitaotluseid ning kust saada raha?

Õpingute alustamise tingimused:
Koolitusel osalemiseks ei ole vaja eelnevaid teadmiseid

Õpiväljundid:
Koolituskursuse tulemusel kasvavad osalejate projektikirjutamise alaseid teadmised ja oskused ning tõuseb osalejate teadlikkus projektiideede rahastusvõimalustest.

Aine läbinu:

  • teab projekti kirjutamise loogikat;
  • teab, kuidas otsida projekti elluviimiseks sobivaid rahastusvõimalusi;
  • oskab välja töötada rahastajatele sobiva projektiidee;
  • tunneb projektitaotluse põhikomponente ning nende omavahelisi seoseid;
  • oskab koostada projektitaotluseid kirjeldades projektiideed selgelt ning mõistetavalt;
  • oskab koostada projekti eelarvet, planeerida kulusid ja tulusid;
  • oskab leida sobivaid rahastusvõimalusi projektitaotluste kirjutamiseks.

Koolitaja:
Külli Hansen

Õppe toimumise aeg:
29.04, 6.05, 13.05 kell 16 – 18.45

Õppe kogumaht:
Õppe kogumaht on 12 akadeemilist tundi, millest auditoorse töö maht on 9 tundi ja iseseisva töö maht 3 tundi.

Õppekeskkonna kirjeldus:
Koolitus toimub veebikeskkonnas Zoom.

Õppe sisu
Koolitus sisaldab teoreetilist ja praktilist õpet, mille käigus õpitakse tundma erinevaid kultuuri- ja loomemajanduse valdkonna projektide rahastusallikaid ning kirjutatakse valmis üks projektitaotlus. Koolituse käigus on igal osalejal võimalus lugeda erinevaid projektitaotluseid ja mõista nende hindamise loogikat eesmärgiga õppida kirjutama paremaid projektitaotluseid.

Koolitus toimub kolmel päeval järgneva õppe sisuga:

1. päev: Loomemajanduse ja kultuuri valdkonda toetavate eestisiseste rahastajate tutvustamine. Projektiideede analüüs ja arendamine vastavalt rahastusallikate prioriteetidele. Projektikirjutamise algtõed. Kodune töö osalejatele: kahe projektitaotluse hindamine.

2. päev: Tagasiside kodusele tööle. Projekti sisu ja eelarve planeerimine ning tähelepanekud, mida taotluse kirjutamisel silmas pidada. Kodune töö osalejatele: projektitaotluse kirjutamine väljavalitud rahastajale.

3. päev: Tagasiside kodusele tööle. Projektide rahastamine Põhjamaade ja Euroopa fondidest. Trendid projektimaailmas ja rahastajate ootused projektide planeerijatele.

Osaleja iseseisev töö:

Ühe projektitaotluse koostamine ning vähemalt kahe projektitaotluse läbilugemine ja hindamine.

Ajakava
16.00 - 17.15 Koolitus
17.15 - 17.30 Paus
17.30 - 18.45 Koolitus


Õppematerjalide kirjeldus:
Õppuritele jagatakse koolituse slaide ja õppematerjale.

Koolituse hind:
64 EUR (sisaldab km-i), LMK vilistlastele ning rentnikele kehtib soodustus -50%& ning LMK inkubantidele on koolitus tasuta.

Koolitaja tutvustus:


Külli Hansen
on pikaajaliste kogemustega projektitaotluste kirjutaja ja hindaja. Ta on kirjutanud kultuuri-,  turismi- jaKulli Hansen ettevõtluse valdkonna projektitaotluseid erinevatesse Eestisisestesse ja rahvusvahelistesse fondidesse. Nende hulgas on Eesti Kultuurkapital, KÜSK, Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond ja Tartu Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu erinevad alaprogrammid, Interregi programmi erinevad voorud ning EL-i programmid Erasmus ja Creative Europe. Lisaks on tal pikaajalised kogemused tööst projektitaotluste hindajana. Ta on aastaid hinnanud programmi Creative Europe, Grundtvig ja Youth projektitaotluseid ning on praegu kaasatud eksperdina KÜSKi projektitaotluste hindamisse. Külli Hansen oli Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna projektitaotluste kehtiva korra väljatöötamise töögrupi juht ning on kursis ka linna ootustega kultuuri valdkonna projektitaotlustele. Küllil on ka pikaajalised koolitamiskogemused. Ta töötab külalislektorina Tartu Kõrgemas Kunstikoolis „Pallas" ja Estonian Business Schoolis, kus loeb loenguid ärimudelite, ettevõtluse planeerimise ja loovuse arendamisega seotud teemadel. Igapäevaselt töötab ta projektitaotluste kirjutamise ja arendusprojektide rahastamisega seotud teemadega Tartu Loomemajanduskeskuses. 



Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid:
Koolituspäeva läbinuile väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on osalemine vähemalt 80% auditoorses õppes, iseseisvate tööde esitamine ja koolituse arve tasumine.

Tasumise ja loobumise tingimused:
Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisest palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas e-mailile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või telefonil 5106865. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Täpsem registreerimise ja koolitustingimuste info on leitav SIIT

Isikuandmete töötlemise ja privaatsusreeglitega seotud info on leitav SIIT

SA Tartu Loomemajanduskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner!
Meie koolitustega, mis on kajastatud Eesti Töötukassa veebilehel, saab tutvuda SIIN!


Vastavalt 01.07.15 jõustunud Täiskasvanute koolituse seadusele SA Tartu Loomemajanduskeskus kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi Täiskasvanute Täienduskoolitusasutusena (Täiskasvanuhariduse majandustegevusteade nr.215722).

 

tartu linnregionaalarengu fond