Juba kuuendat korda toimub 8.-10. veebruaril Tartus Physicumis häkaton Garage48 Arts & Hardware 2019! Tegu on füüsiliste prototüüpide ehitamisele suunatud arendusnädalavahetusega, kus saab kõigest 48 tunni jooksul arendada käega katsutavaid innovaatilisi leiutisi, mis ühendavad teemakohaselt kunsti ja riistvara.
Varasemalt Hardware & Arts nime kandnud häkaton keerab sel korral terminid vastupidiseks ja eriline rõhk paigutatakse just kunstile ja loovusele! Avatud on uus osaluskategooria: “creative”, millega saavad üritusele ligipääsu loovisikud, et oma ideid ellu viia.
Priit Salumaa, Garage48 kaasasutaja ja paljude varasemate Hardware & Arts häkatonide moderaator, avaldas arvamust loova kategooria lisamise kohta: “Häkatonide lahutamatuks osaks on loovus ja loomingulisus. Nii suure ajasurve tingimustes peab probleemidele lahenduste leidmiseks leidlikkuse tühjaks väänama ja oma “loovmootori” täielikus mahus rakendama. Samuti oleme Garage48ga alati eksperimenteerinud nii formaadi uuendustega kui ka teemapüstitustega - oleme ju jõudnud digimaailmast analoogmaailma hiljutiste puidu-häkatonide näitel. Neid kahte kogemust kokku pannes on üsna loomulik astuda samm kunstide ja loomingu poole ning teha meie tavapärase interdistsiplinaarse riistvara häkatoni fookuses vangerdus - seekord on rõhk kunstidel. Muidugi ei kao riistvara komponent kuhugile - ma ootan igatahes huviga ning ootused on kõrged. Kuuldavasti on arendusnädalavahetusele tulemas ka kirjanikud!”
Häkatonil on kasutada hulganisti materjale, seadmeid ja tööriistu. Kohal on ka erinevate erialade mentorid ja korraldustiim, kes terve ürituse vältel osalejaid jõu ja nõuga abistavad. Professionaalse 3D-printeri ja tiimiga tuleb Mass Portal Lätist, mentoreid tuleb sellistest tipptasemel firmadest nagu Microsoft, Fortumo ja Mooncascade ning Tartu Loomemajanduskeskus ja SprayPrinter abistavad loominguliste alade mentorlusega. Vahendite ja abijõudude vähesuse taha ei tohiks küll ükski idee toppama jääda!
Osavõtjad kogu Baltikumist kohtuvad reedel, 8. veebruari õhtul ning esitlevad oma ideid. Meeskonnad luuakse ürituse esimestel tundidel kohapeal, peale kõikide ideede esitlusi, ning tihedat tööd täis nädalavahetus algab laupäeva hommikul. Tegeletakse oma idee elluviimisega ja töötavaid prototüüpe esitletakse Physicum’i laval juba pühapäevaõhtul kell 17:00, millest tehakse live-ülekanne ka Garage48 Facebook’i profiilis ning garage48.org kodulehel. Tegemist on populaarse live feed’iga, mida tavaliselt jälgib üle 5000 inimese!
Veel viimaseid päevi on võimalik osta pileteid Garage48 Arts & Hardware häkatonile: https://fienta.com/garage48-arts-hardware ning tulla ja viia ellu oma loomingulise kalduvusega riistvaraline idee.
Rohkem infot: http://garage48.org/events/garage48-arts-hardware-2019
Kadri Kõivik
Garage48 Arts & Hardware peakorraldaja
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
+372 5669 8471
Garage48 Arts & Hardware 2019 toimumise teevad võimalikuks Euroopa Regionaalarengu Fond, Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused. Ürituse toetajad on Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Loomemajanduskeskus, MadeBy, Fractory.co, Buildit Accelerator, Farnell element14, MassPortal, Maitseelamused Catering & Cafe, Haage Looduslik Mineraalvesi, Hansabuss, SPARK Makerlab, Degritter, TechChill, Latitude59, K-Space, sTARTUp Talks, Hektor Design Hostel, Hedgehog.