LMK programmi keskmes sTARTUp Dayl oli sel korral virtuaalreaalsuse ja digitaalse moe teema. LMK demoalal esitlesid enda tooteid erinevad moeloojad ja disainerid - iLLIMOR, BIBZ STORE, Franz Raver, Studio Patrick Soome, REDIS Disain, Siret Ott ja Spirimal. Kõigil huvilistel oli võimalus riieteda end ka virtuaalsesse moodi. Lisatud reaalsusena sai proovida meie boksis olevate ettevõtete rõivaid, mille valmistas sTARTUp Day jaoks LMK inkubant Kirke Leinatamm Scopus Studiost. Kirke juhtis ka digitaalse moe diskussioone, kus arutati digimoe tänapäeva ja tuleviku üle. Paneeldiskussioonil osalenud Kerli Kõiv, kes on LMK vilistlane, rääkis oma viimase video raames valminud avatarist ja virtuaalse ning füüsilise reaalse maailma piiride segunemisest ja võimalustest, mida virtuaalne reaalsus, avatarid ja NFT-d võivad pakkuda muusikatööstuses.
LMK juht Külli Hansen: „sTARTUp Day on sündmus ja sellel osalemine on väga inspireeriv, kuid eks ka pingutust nõudev. Sajad kohtumised, vestlused, ärikokkulepped ja pidevad liftikõned, mida tuleb teha boksis enda tooteid tutvustades – see pole kerge. Seda enam on mul hea meel, et LMK inkubandid tunnistavad, et sTARTUp Dayl osalemine on neile kasulik nii äriliselt kui ka tugivõrgustiku mõttes.”
LMK töötajad olid sTARTUp Dayl esmakordselt väljas ka uues vormis – nimelt on disainer Key Külaots loonud taaskasutusel baseeruva kollektsiooni, kus igal LMK töötajad on seljas tema soovidele ja vajadustele vastav pintsak, mida ilmestavad ühtsed lisandid – lukud ja ettevõtte nimega detailid. Key loodud riided on stiilsed, samas universaalsed. Ilus, lihtne, praktiline, samas ka pidulik. Need on suhtlema kutsuvad rõivad, mis äratavad tähelepanu ning mille tegemisel on kasutatud kvaliteetset alusmaterjali ja oldud rohelist mõtteviisi pooldav.
17. märtsil toimus sTARTUp Dayl Tartu Loomemajanduskeskuse Creative Industries pitching finaal. Kõige rohkem auhindu võitis AudioCat - peaauhinna, milleks pani LMK välja 3000 euro väärtuses arengutoetust, Loov Eesti poolt välja pandud auhinna ehk pääsu Creative Business Cup eesti finaali, mis toimub 11. mail, ning Tartu 2024 auhinnana fännitooteid. AudioCat loob audiomängu nägemispuuetega inimestele. Tartu linna ettevõtluse arengu osakonna auhinna, 500-eurose turundustoetuse Tartu Postimehes pälvis LIFT Talent Agency, mis toetab noori tantsijaid nende professionaalsel teekonnal ja on loomas kaasaegse tantsu arengut toetavat inkubatsiooniprogrammi.
Tallinna Loomeinkubaator / Tallinn Creative auhinna, kolm koolitust vabal valikul ja kolm tundi ärimentorlust, võitis ettevõte Franz Raver, mis pakub ettevõtetele omanäolisi firmarõivaid ja on arendamas ekspordisuunda. Tartu Loomemajanduskeskus andis auhinnana välja ka. 6-kuulise tasuta inkubatsiooniperioodi ettevõttele Motivum Games, mis arendab hariduslikke mänge. Motivum Game on lastele suunatud mäng, milles lapsed hoolitsevad virtuaalsete lemmikloomade vaimse ja füüsilise tervise eest ning on seeläbi ka ise kaasatud liikumisse.
Tartu LMK juht Külli Hansen kommenteerib pitching võistlust: „Seekord oli meie ees oma ideid esitlemas 7 tiimi ja mulle väga meeldis, et kõik need ettevõtted tegelevad väga erinevate teemadega – alates väikekinode haldamise ja piletimüügi süsteemidest kuni erinevate toodete ja võrgustike arendamiseni. Mul on ka hea meel, et meie võistluse peaauhinna võitis tiim, mis on alles väga noor, aga ambitsioonikalt alustanud olulise probleemi lahendamisega – nägemispuuetega inimestele mänguelamuse pakkumisega. On rõõmustav, et saame nende arengut toetada nii rahaliselt kui ka nõustamisega.“
Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatud Creative Industries pitching võistlusel sTARTUp Dayl osalesid sel aastal finaalis 7 ettevõtet:
LIFT Talent Agency (Krõõt Kiviste, Laureen Laar)
AudioCat (Anette Aguraiuja)
Vintage visual OÜ (Arno Peever)
Kinola (Andres Kauts)
Tengelpung (Margus Siilik, Taivo Tõruke)
Motivum Games (Rauno Kullas)
Franz Raver (Susanna Peters)